Hızla geçen ilk ayın ardından EMEA stajyerleri Adobe’de neler öğrendiklerini paylaşıyor

Bu yılki Adobe EMEA staj programının ilk ayı, #AdobeLife’ı deneyimlemek için etkinlikler ve fırsatlarla doluydu. İngiltere, İrlanda, Romanya, Fransa, Almanya ve İsviçre’de 150’den fazla stajyer, iki günlük işe alım oturumu, stajyer karşılama yemeği, iş görüşmeleri üzerine bir masterclass ve çeşitli Adobe liderleriyle tanışma fırsatlarının sunulduğu roadshow’lar gibi özellikle stajyerler için oluşturulan bir dizi benzersiz etkinliğe katıldı. Stajyerler ayrıca ekipleriyle yakın bir şekilde çalıştılar ve heyecan verici yeni projelere hemen atladılar.

Bu deneyime bir stajyer gözüyle bakmak için bu yılki kohortun iki üyesiyle konuştuk.

Ellie Taylor fırsatları değerlendirme ve stajının şimdiye kadarki en iyi yanları hakkında

Stajyer olarak geçirdiğiniz ilk aya dönüp baktığınızda Adobe’deki çalışma hayatı hakkında neler öğrendiniz?

Ne kadar zor olursa olsun, verilen her fırsatı kucaklamayı öğrendim. Adobe’nin stajyerlere en başından itibaren tam zamanlı çalışanlar gibi davranmasını seviyorum. Bu, deneyimi çok daha faydalı hale getirdi.

Kendiniz hakkında ne keşfettiniz?

EMEA pazarlama başkan yardımcısı bir tanışma toplantısında bana “benzersiz benliğini kucakla” dedi ve o zamandan beri bunu başarmak için çabalıyorum. Bana farklılıklarımızın en büyük süper güçlerimiz olduğunu ve şirkete yön veren şeyin de bu olduğunu söyledi.

Şimdiye kadar en sevdiğiniz deneyiminiz neydi?

Bir ekip ortamına dahil olmak ve bu kadar çok yetenekli insanla tanışmak. Ekibim bana hemen kendimi çok iyi hissettirdi.

Kariyerine yeni başlayan birine ne tavsiye edersiniz?

Büyüme zihniyetine sahip olun, mümkün olduğunca çok soru sorun, her faaliyete ilgi gösterin ve her zaman dahil olun.

Razvan Ilie her gün öğrenmek ve konfor alanınızdan çıkmak üzerine

Stajının ilk ayında bir mühendis olarak yaşam hakkında neler öğrendin?

Başlangıçta çok bunalmıştım. Bunun normal olduğunu düşünüyorum ama artık terminalin korkmam gereken bir kara kutu olmadığını ve Kubernetes kümeleri oluşturmanın ve bakımını yapmanın o kadar da korkutucu olmadığını biliyorum. İyi bir izleme platformunun ne kadar güçlü olabileceğini ve uyumluluk eğitimlerinin ne kadar önemli olduğunu gördüm. Ayrıca şirket içi bulut platformu Ethos hakkında da bilgi edindim.

Adobe stajından en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinize dair bir fikriniz var mı?

Adobe’deki bu ilk ay, her günün bir öğrenme günü olduğunu, herkesin anlatacak bir hikayesi olduğunu ve ofis etkinliklerinin etkileyici insanlarla tanışmam için en iyi yol olduğunu anlamamı sağladı.

Şimdiye kadarki stajınızın en iyi deneyimi neydi?

Şu ana kadar en sevdiğim deneyim SOS Çocuk Köyleri için düzenlenen yardım etkinliğine katılmak oldu. 40’tan fazla Adobe çalışanı çalıları temizleyerek, bordürleri boyayarak ve çiçek dikerek yardım ederken bir yandan da çocuklarla sohbet ederek harika vakit geçirdi. İşin en güzel yanı, bizimle birlikte yemek yerken çocukların gülümsemelerini görmekti.

Kariyerlerine başlamaya hazırlanan öğrencilere herhangi bir tavsiyeniz var mı?

Benim tavsiyem ağ kurmak ve öğrenmek olacaktır. Her gün bir şeyler öğrenmeye yeterince hevesliyseniz ve etkinliklere gidip yeni insanlarla tanışmak için konfor alanınızdan çıkarsanız, sonunda kariyerinize başlamak için gerekli bilgiye ve bağlantılara sahip olmamanız mümkün değil. Birbirinizi başarıya itin. Birlikte en çok zaman geçirdiğiniz beş kişinin ortalamasısınız.

Adobe’de staj yapmak ister misiniz? Başvurular şimdi açık

Adobe, her yıl bizimle birlikte çalışacak, öğrenecek ve büyüyecek yeni bir stajyer grubunu ağırlamaktan mutluluk duyar. İlgileniyorsanız staj programı hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve buradan başvurabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Yazılar