Adobe’nin çalışan ağlarının 2022’deki etkisinin tanınması

Bu yıl, hibrit ortamlara uyum sağladığımız, iş arkadaşlarımızla nasıl bağlantıda kalacağımızı yeniden tasarladığımız ve küresel topluluklar oluşturmanın yollarını aradığımız bir geçiş yılı olmaya devam etti. Bu geçişin ortasında Adobe’nin çalışan ağları, insanları bir araya getirerek, herkes için bir aidiyet kültürü oluşturmaya yardımcı olarak ve yeterince temsil edilmeyen gruplar için önemli toplulukları etkileyerek iş yerimizi güçlendirmeye yardımcı oldu.

2022 yılında Adobe çalışanları, 40’tan fazla kâr amacı gütmeyen kuruluşu desteklemek için kişisel bağışlar, Adobe eşleştirme hibeleri ve kültürel bayramlar ve yıldönümleri sırasında Adobe hibeleri olarak yaklaşık 295.000 ABD doları bağışta bulundu. Çalışan ağları, kültürel anları tanıyan etkinlikler sırasında 12.000’den fazla çalışanın katılımını sağlamaya yardımcı oldu.

Ayrıca, Adobe Eşitlik ve İlerleme Girişimi’nin bir parçası olarak çalışan ağı üyeleri, eğitime ve ekonomik fırsatlara eşit erişimin yanı sıra insan haklarının ilerletilmesine kendini adamış 11 önde gelen STK için farkındalık ve desteğin artırılmasına yardımcı oldu.

Yılı tamamlarken, çalışan ağlarımıza liderlik eden ve katılan çalışanlarımızı kutluyor, yeterince temsil edilmeyen toplulukları desteklemek ve Herkes için Adobe vizyonumuzu güçlendirmek için yaptıkları her şeyi takdir ediyoruz. İşte 2022’de öne çıkanlar.

Asya/Pasifik Adalı topluluğu

Adobe’deki Asyalı/Pasifik Adalı (APIA) çalışan ağı, mesleki gelişim fırsatlarını artırmaya, çeşitli API kültürlerine ilişkin farkındalığı artırmaya ve topluluklar arasındaki bağları güçlendirmeye kendini adamıştır.

Asya/Pasifik Adalı Mirası ayını onurlandırmak için APIA, “Gurur” teması etrafında etkinlikler düzenledi. Barış. Güç. – Topluluklarının mirasını onurlandırmak, kendi karmaşık kimliklerini kucaklamak ve otantik olarak kendileri olmaktan güç almak için. Bu etkinlikler arasında çalışan hikaye anlatıcıları Georgie Ma, Julia Allen-Pi’ilani ve Roo Yeshpaul Johnson’ın öne çıkarılması – ünlü şef ve yazar Andrea Nguyen ile bir yemek pişirme seansı – ve Adobe’deki Yerli/İlk Milletler ile ortaklaşa Samoa, Tongan, Māori, Fijian, Tahiti ve Yerli Hawaii kültürlerinin sanatını öne çıkaran çok kültürlü bir etkinlik yer aldı.

APIA yıl boyunca Asian Law Alliance, Asian Women’s Shelter ve Kind Red Packets gibi kâr amacı gütmeyen kuruluşları destekledi.

APIA topluluğunu savunmadaki liderlikleri için yönetici eş başkanlar AJ Aguado ve Ankur Mehrotra’ya teşekkür ederiz.

APIA yıl boyunca Asian Law Alliance, Asian Women’s Shelter ve Kind Red Packets gibi kâr amacı gütmeyen kuruluşları destekledi.

Siyah ve Afro-Amerikan toplumu

Adobe’nin Siyah Çalışan Ağı (BEN), çeşitlilik konularında farkındalık yaratarak, liderlik fırsatlarını kolaylaştırarak ve yerel toplulukları geliştiren etkinliklere katılarak Adobe’de ve teknoloji endüstrisinde çeşitliliği işe alma, elde tutma ve ilerletme misyonunu üstlenmiştir.

Siyah Tarihi Ayı için BEN, Siyah tarihinin etkisini tanımak ve kutlamak için Neşe, Topluluk ve Yaratıcılık temasına odaklandı. Etkinlikler Nicole Bennett ve Damon Guidry gibi çalışan hikaye anlatıcılarını, CNBC Sunucusu Jon Fortt ile bir ocak başı sohbetini ve Naza Beauty Kurucusu ve CEO’su Natanya Montgomery ile Siyah saç ve Siyah deneyimini şekillendirmede oynadığı rol üzerine bir tartışmayı kapsadı.

Harekete Geçme Girişimi’nin (TAI) bir parçası olarak BEN üyeleri, Adobe Eşitlik ve İlerleme Girişimi ortaklarından Equal Justice Initiative’in kurucusu ve icra direktörü Bryan Stevenson ve ödüllü mutfak tarihçisi Jessica B. Harris ile bir ocak başı sohbeti de dahil olmak üzere Juneteenth onuruna Küresel Öğrenme Günü’ne ev sahipliği yapmıştır.

BEN liderleri yıl boyunca Eşit Adalet Girişimi, Afrika Diasporası Müzesi ve Orak Hücre Derneği gibi kâr amacı gütmeyen kuruluşları destekledi.

Yönetici sponsor Karen Robinson ve yönetici başkan Kimberly Le Deaux’a BEN topluluğunu savunmadaki liderlikleri için teşekkür ederiz.

Engelli topluluğu

Access at Adobe çalışan ağı, Adobe çalışanlarını ve engelli aile üyelerini desteklemeye ve savunmaya odaklanmıştır. Ağ, engelli, engelsiz ve hastalıklı çalışanların işyerinde karşılaştıkları gerçekler hakkında farkındalık yaratırken engelli katılımını ilerletmeye çalışmaktadır.

Adobe’de Access, Engelli İstihdamı Farkındalık Ayı ve Uluslararası Engelliler Günü’nü tanımak için Biz %15’iz teması aracılığıyla içgörüler sağladı: Dünya nüfusunun yüzde 15’inin engelli olduğu konusunda farkındalık yaratmak ve çalışanlara kimliklerine sahip çıkmaları, damgalardan kurtulmaları ve herkesin ait olduğu bir ortamı teşvik etmeleri için ilham vermek için Kesişen Kimliklerimizi Kutluyoruz.

Çalışan ağı, engelli aktivist Jillian Mercado ile bir ocak başı sohbetine ve engelliliklerini nasıl ele alacakları ve kimliklerine nasıl sahip çıkacakları konusunda bir çalışan paneline ev sahipliği yaptı.

Yıl boyunca Access at Adobe, Disability Rights Fund, GiftAbled ve Inclusion Scotland gibi kâr amacı gütmeyen kuruluşları destekledi. Üyeler ayrıca, daha geniş bir topluluk için dijital erişilebilirliği güçlendiren yönergeler geliştirmek üzere Adobe’nin Erişilebilirlik ekibiyle ortaklık kurdu ve bağımsız araştırmalar yoluyla işyerinde engellilerin dahil edilmesinin önemi konusunda farkındalık yarattı.

Yönetici sponsor Govind Balakrishnan ve yönetici başkan Rani Mani’ye engelli toplumunun savunuculuğundaki liderlikleri için teşekkür ederiz.

Hispanik ve Latinx topluluğu

Hispanic/Latinx @ Adobe (HOLA) çalışan ağı, Adobe’de çeşitliliği ve kapsayıcılığı savunur, Hispanik ve Latinx çalışanları işe alır, geliştirir ve elde tutar, aynı zamanda sosyal farkındalığı ve topluluk desteğini artırır.

Hispanik Miras Ayını kutlamak için HOLA, Hispanik/Latinx mirasını ve etkisini tanımak ve kutlamak için Aquí Estamos (Biz buradayız) teması etrafında etkinlikler düzenledi. HOLA, aralarında Adobe Equity & Advancement Initiative ortağı Hispanic Heritage Foundation (HHF) CEO’su ve Başkanı Jose Antonio Tijerino’nun da bulunduğu Hispanik/Latinx liderlerini ağırlayarak HHF’nin toplumun karşı karşıya olduğu temel sorunları nasıl ele aldığını paylaştı ve nasıl daha iyi bir müttefik olarak hizmet edilebileceği konusunda yol gösterdi. Ayrıca HOLA, kesişimselliği ve Hispanik ve Latinx toplumunun toplumumuz ve kültürümüz üzerindeki etkisini tartışmak üzere Hispanik/Latinx kadın liderlerden oluşan bir panele ev sahipliği yaptı.

Yıl boyunca HOLA, MALDEF, CHAMOS ve United We Dream gibi kar amacı gütmeyen kuruluşları destekledi ve yeterince temsil edilmeyen topluluklardan gelen birinci nesil öğrencileri desteklemek için San Jose Eyalet Üniversitesi gibi kuruluşlarla ortaklık kurdu.

Hispanik/Latinx toplumunu savunmadaki liderlikleri için yönetici sponsor Ibe Ewalt ve yönetici başkan Antonio Humphreys’e teşekkür ederiz.

Yerli / İlk Milletler topluluğu

Adobe’deki Yerli/İlk Milletler (IFNA) çalışan ağı, Yerli ve İlk Milletlerden insanları ve müttefiklerini etkinleştirmeye, güçlendirmeye ve birbirine bağlamaya odaklanır. Topluluk, farkındalığı ve savunuculuğu artırmayı, yetenekleri işe almayı ve elde tutmayı, sesleri yükseltmeyi ve dünyanın dört bir yanındaki Yerli ve İlk Milletlerden insanların mirasını kutlamayı amaçlamaktadır.

IFNA, Aborijin ve Torres Boğazı Adalı halklarının tarihini, kültürünü ve başarılarını kutlamak için Ulusal Aborijinler ve Adalılar Günü Gözlem Komitesi Haftasını kutladı. Avustralya ve Yeni Zelanda’daki çalışanlar için çalışan eğitimi ve uzlaşma etkinlikleri düzenlediler. Adobe’nin uzlaşma çabaları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Uluslararası Dünya Yerli Halkları Günü’nü onurlandırmak için IFNA, Hikayelerimizde Bağlandık teması etrafında etkinlikler düzenledi ve hikaye anlatımının toprak ve insanlar arasındaki bağlantıları nasıl ifade ettiğini, geçmişin kabulünün geleceği nasıl bilgilendirdiğini ve çalışanların dünyanın dört bir yanındaki Yerli ve İlk Milletler halklarını nasıl savunabileceğini araştırdı.

IFNA, farkındalığı artırmak için ABD’de Yerli Kadınlara Yönelik Şiddeti Durdurma Koalisyonu, Kanada’da Downie-Wenjack Vakfı, Avustralya’da Hikayeleri Paylaşma Vakfı ve İlk Milletler Kalkınma Enstitüsü dahil olmak üzere küresel çapta kuruluşları destekledi.

Yerli/İlk Milletler topluluğunun savunuculuğundaki liderliği için yönetici sponsor Heather Devine’e teşekkür ederiz.

LGBTQIA+ topluluğu

Pride at Adobe çalışan ağı, Adobe’yi aktif olarak daha kapsayıcı ve destekleyici bir çalışma alanı haline getirmek için lezbiyen, gey, biseksüel, transseksüel ve queer+ meslektaşları ve müttefikleri bir araya getiriyor.

Onur ayı boyunca ağ, yaratıcı ifadenin küresel LGBTQIA+ topluluğu için güvenli bir geleceğin peşinde koşmak için umudu, restorasyonu ve ilhamı nasıl geliştirdiğini vurgulamak amacıyla Her Renk, Her Ton, Her Yerde teması etrafında bir dizi etkinliğe ev sahipliği yaptı. Adobe’nin Pride toplulukları yıllar sonra ilk kez Bükreş, Kopenhag, Dublin, Hamburg, Londra, Münih, New York, Ottawa, Paris, Stockholm, Salt Lake City ve Sydney dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki Pride yürüyüşlerine katılabildi. Ayrıca çalışan ağı, gazetecilikte queer seslerin yer aldığı bir panele ev sahipliği yaptı, Adobe Stock Advocates Sanatçı Geliştirme Fonu’ndan sanatçılar da dahil olmak üzere küresel LGTBQIA+ yaratıcılarını sergiledi ve küresel olarak LGBTQIA+ haklarını ilerleten kuruluşlara para toplamak için Adobe liderleri arasında bir pişirme yarışmasına ev sahipliği yapmaya yardımcı oldu.

Yıl boyunca Pride at Adobe, ACON, Mermaids, OutRight Action International, Rainbow Health ve Trevor Project gibi kâr amacı gütmeyen kuruluşları desteklemiştir.

Yürütme Kurulu Başkanı Shannon Brown’a LGBTQIA+ topluluğunu ve ailelerini etkileyen konularda farkındalık yaratma konusundaki liderliği için teşekkür ederiz.

Gazi topluluğu

Veterans at Adobe (VEN) çalışan ağı, aidiyet, farkındalık, hizmet ve eğitim yoluyla gazileri, askeri hizmet üyelerini ve ailelerini tanımayı, takdir etmeyi ve desteklemeyi amaçlamaktadır.

Gaziler Günü ve Anma Günü dolayısıyla VEN, birbirimize hizmet ettiğimizde birlikte daha iyi olduğumuzu hatırlatmak için “Hizmetle Daha Güçlü” temasıyla toplumu destekledi. Ağ, insanların askerlik hizmeti ve hizmet üyelerinin işletmelere ve toplumlara kattığı değer konusundaki bakış açılarını genişletmek için tartışmalara ev sahipliği yaptı. Panelde Adobe Equity & Advancement Initiative ortaklarından United Service Organization’dan liderler ve ABD Hava Kuvvetleri’nden Yarbay (Emekli) Cari Thomas ile bir söyleşi yer aldı. Avustralya’da ağ ev sahipliği yaptı: USAF Yarbay (Emekli) ve Salesforce bölge direktörü Bill Sullivan ile Savaş Alanında Öğrenilen Dersler.

Anma Günü onuruna VEN, Birleşik Devletler Hava Kuvvetleri’nin U-2 casus uçağını uçuran ilk ve tek Afro-Amerikan kadın olan Albay Merryl Tengesdal’ı ağırladı.

VEN yıl boyunca kurumsal kariyere geçiş yapan gazilere danışmanlık sağladı ve Fisher House, Royal British Legion ve Blue Star Families gibi kuruluşlar için para topladı.

Yönetici sponsor Matt Wegner ve yönetici başkan Carol Staub’a Gazilerin işyerine kattığı değerin savunulmasında gösterdikleri liderlik için teşekkür ederiz.

Kadın topluluğu

Adobe’deki Kadınlar çalışan ağı, kadınları ve müttefikleri çekmeyi ve geliştirmeyi ve her kadını kendi başarısını tanımlama ve elde etme konusunda güçlendiren bir ortam yaratmayı amaçlamaktadır. Bu yıl ağ, kadınları güçlendirmeye, COVID aracılığıyla desteklemeye ve müttefikliği ve kesişimselliği teşvik etmeye odaklandı.

Kadın Tarihi Ayı ve Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ağ, “Kadınlar Liderlik Eder” temasıyla dünyanın dört bir yanından müttefiklerin ve kadınların yer aldığı küresel bir kutlamaya ev sahipliği yaptı: İş, Ev, Toplum ve Ötesi. Kutlama sırasında Marta Sloma, Tanya Kapila ve Andrea Hardeman gibi çalışan hikaye anlatıcıları kişisel yolculuklarını paylaştı. Ağ ayrıca insani yardımsever ve aktivist Elizabeth Nyamayaro ile bir ocak başı sohbetine ev sahipliği yaptı.

Yıl boyunca Adobe’deki Kadınlar, ABD’deki üreme haklarındaki değişiklikleri ve İran ile Ukrayna’daki bölgesel krizleri ele almak üzere öğrenme ve dinleme oturumları düzenledi.

Ağ, kadın hakları için küresel savunuculukta lider olan Equality Now ile ilişkisini güçlendirmeye devam etti ve Malala Fonu’nu desteklemek için para topladı.

Yönetici sponsorlar Ashley Still ve Maria Yap ile yönetici başkanlar Renae Fisher, Katy Goodrich ve Kim-Anh Nguyen’e Adobe’deki kadınların başarılı olmasına yardımcı olma konusundaki liderlikleri için teşekkür ederiz.

Çalışan hikayesi anlatımı

Adobe’nin yıllık çeşitlilik ve kapsayıcılık etkinliği olan Herkes için Adobe Haftası sırasında, Adobe’nin çalışan ağı üyeleri kişisel hikayelerini dünya çapındaki çalışanlarla paylaştı. Julia Alvarez, Johnny Boghossian, Pallavi Chatterji, Gabrielle Darko, Jessica Leauanae, Hanna Mroczek, Asit Pant, Ben Popplestone ve Yevgeniy Viller’e yaşadıkları deneyimleri Adobe’deki herkesle paylaştıkları ve bakış açılarımızı genişletmeye yardımcı oldukları için teşekkür ederiz.

Küresel topluluklar oluşturarak, anlamlı tatil yıldönümlerini kutlayarak ve yeterince temsil edilmeyen grupları destekleyerek, çalışan ağları 2022’de Adobe’nin kültürü ve işi üzerinde önemli bir etki yarattı. 2023’te olacakları dört gözle bekliyoruz!

ADOBE LIFE
ÇEŞİTLİLİK & KAPSAYICILIK

Tavsiye Edilen Yazılar