Adobe’de öğrenme kültürünün geliştirilmesinde yeni bir sayfa açılıyor

Dijital, işte ve oyunda bağlantı kurma ve etkileşim kurma şeklimizi şekillendirmeye devam ederken dünya hızla değişiyor. Bu dinamik ortamda başarılı olmak isteyen kuruluşlar, geleceğin işgücünü oluşturma konusunda proaktif olmalı ve çalışanlarına günümüzün hibrit çalışma ortamında başarılı olmaları için ihtiyaç duydukları desteği, kaynakları ve en son teknolojileri sağlamalıdır. Buna ek olarak, herkesin sesine değer verilen bir sürekli öğrenme ve işbirliği kültürü yaratmalıdırlar. Şirketler, çalışanlarına yatırım yaparak en üst düzeyde performans gösteren ve yarının zorluklarının üstesinden gelmeye hazır bir işgücü yetiştirebilir.

Adobe’de dünyanın en iyi ve en parlak yeteneklerine sahip olduğumuzu biliyoruz. Çalışanlarımız için birinci sınıf bir deneyimi nasıl sunabileceğimizi düşünürken, Adobe’yi herkesin öğrenmesi, kariyerini geliştirmesi ve kariyerinin en iyi işini yaparak etki yaratması için en iyi yer haline getirmenin kuzey yıldızı ile yetenek geliştirme programlarımızı ölçeklendirmenin yollarına odaklanıyoruz. Bugün, bu hedefimize ulaşmamıza yardımcı olacak iki yeni girişimi duyurmaktan gurur duyuyoruz.

Çalışan liderlerimizi güçlendirmenin yeni yolları

İnsan liderlerimiz, her gün harika bir çalışan deneyimi sunmanın merkezinde yer alır, değerlerimizi somutlaştırır ve ekipleri için istikrar çıpası görevi görür. Çalışanlarımız ve onları her gün cesaretlendiren, organize eden ve ilham veren çalışan liderlerimiz sayesinde yeniliklerin öncüsü olabiliyoruz.

UKG tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapor, yöneticilerin bir çalışanın ruh sağlığı üzerinde doktorlardan veya terapistlerden daha büyük bir etkiye sahip olduğunu ortaya koymuştur. İnsan liderlerinin, çalışanların kurumlarını gördükleri mercek olduğu açıktır ve harika bir yöneticiye sahip olmak şirketin sağlığı için son derece önemli olabilir. Ancak harika yöneticiler bir boşlukta yaratılmazlar – desteklenmeleri ve teşvik edilmeleri de gerekir. Ve bir dizi araştırma, son yıllarda ekiplerine küresel pandemi boyunca rehberlik eden, yeni hibrit çalışma yöntemlerinin uygulanmasına öncülük eden ve genellikle daha az kaynakla artan iş taleplerini karşılayan insan liderlerini tükenmişliğin vurduğunu göstermiştir.

Araştırma, sezgisel gibi görünebilecek bir şeyi gösteriyor: Bir iş gücü, mutlu ve sağlıklı insan liderleri tarafından yönetildiğinde en iyi halini alır. Bu nedenle bu yıl, becerilerini geliştirmelerine, ekiplerini daha iyi desteklemelerine ve işin her alanında çıtayı yükseltmelerine yardımcı olmak için yeni ve genişletilmiş programların yanı sıra koçluk ve kaynaklarla dünya çapındaki binlerce insan liderimize stratejik olarak yatırım yapıyoruz.

Adobe Lider Deneyimi

Bunun temelinde, Adobe’de nasıl harika bir çalışan lideri olunacağını açık ve pratik bir şekilde tanımlayan, çalışan liderlerimiz için üç ayda bir “ihtiyaç duyduğunuzda öğrenin” sıralı eğitimi olan yeni Adobe Lider Deneyimi yer almaktadır. Bu köşe taşı program, çalışan liderlerine koçluk, isteğe bağlı oturumlara erişim, seçilmiş çalışan yöneticisi kaynakları merkezi ve mümkün olan en iyi çalışan lideri olmaları için onları güçlendirecek akran ağı aktivasyonları sağlar. Oturumlar, kurucularımız Charles Geschke ve John Warnock’un maksimum iş etkisi ve ölçeği sağlamak için gerekli olduğunu belirledikleri temel liderlik niteliklerine odaklanmaktadır. Ayrıca Check-in zaman çizelgesi ile sıkı bir şekilde entegre edilmiş ve çalışanlara çıtayı yükseltmeleri için ilham verme, gerçek ve etkili geri bildirim verme, yüksek performanslı ekip dinamikleri oluşturma ve katkıya dayalı performansı ödüllendirme rehberliği de dahil olmak üzere yakın zamanda açıklanan şirket değerlerimizle tematik olarak bağlantılıdır.

Adobe Leader Experience’ın ilk oturumları bu bahar, çalışan liderlerine iş önceliklerimizle uyumlu, kaliteli ve etkili hedefleri nasıl belirleyeceklerini ve ekipleri için çıtayı nasıl yükselteceklerini öğretmeye odaklanarak başladı. Oturumların ardından, çalışan liderleri, çalışanlarının yıl için hem bireysel iş hedeflerini hem de profesyonel gelişim hedeflerini içeren etkili hedefler belirlemelerine yardımcı olmaya yönelik Q1 Check-in görüşmelerinin bir parçası olarak öğrendiklerini uygulayabildiler. İlk oturum seti, Lider Deneyimi’nden öğrendiklerini Check-in görüşmelerinin bir parçası olarak hemen dahil etmelerine olanak tanıdığı için çalışan liderlerinden mükemmel geri bildirimler aldı ve bu da Check-in tamamlama oranımızın 1. çeyrekte yüzde 95’e yükselmesine yardımcı oldu.

İlk küresel Kariyer Festivalimizi başlatıyoruz

Ayrıca, bu hafta gerçekleşecek olan ilk küresel Kariyer Festivalimizde çalışanlarımızın yeni beceriler, bağlantılar ve fikirler geliştirmelerine nasıl yardımcı olduğumuzla ilgili ayrıntıları paylaşmaktan heyecan duyuyorum.

Career Fest süresince Adobe çalışanları, iki gün boyunca ilham verici konuşmacılara, uygulamalı atölye çalışmalarına ve ilgi çekici yüz yüze ağ kurma etkinliklerine erişebilecek ve bunların tümü kişisel gelişimlerine ve kariyer büyümelerine yardımcı olmak için tasarlandı. Career Fest’i oluşturan atölyeler, çalışanlarımızdan en iyi işlerini yapmalarına ve işlerini sevmelerine yardımcı olmak için aradıkları beceriler, bilgiler ve deneyimler hakkında doğrudan geri bildirim ve girdilere dayanmaktadır. Açılış yılımızda, oturumlar iletişim sanatında ustalaşmaktan günlük dayanıklılığı artırmaya, işletmelerimizdeki insanlarla anlamlı bağlantılar kurmaya ve daha fazlasına kadar sayısız konuya odaklanacak.

Adobe for All Week gibi çok ses getiren çalışan etkinliklerinin başarısından yola çıkarak, kolektif deneyimlerin bağlantıları nasıl güçlendirdiğini ve topluluk oluşturduğunu ilk elden gördük. Career Fest ile çalışanlara günlük işlerine ara vererek kendilerine ve kariyerlerine yatırım yapmaları ve Adobe’de çalışmanın keyfini kutlamak için bir araya gelmeleri konusunda ilham vermeyi umuyoruz.

Çalışanlarımıza odaklanmaya devam ediyoruz

Adobe’nin 40 yıllık inovasyon, dönüşüm ve sürekli yeniden keşfetme geçmişi tesadüfen oluşmadı. Bu, çalışanlarımızın en önemli varlığımız olduğu inancına dayanan, çalışanlarımıza olan sarsılmaz odaklanmamızın bir sonucudur. Güçlü bağlantılar kurmaya, çalışanlarımızı hayallerindeki kariyeri inşa etmeleri için güçlendirmeye ve işletmeyi ileriye taşımaya yardımcı olmaya güçlü bir şekilde odaklanan yetenek gelişimine cesur yeni bir yaklaşım getirmek için ekibimle bir araya gelmekten heyecan duyuyorum.

Tavsiye Edilen Yazılar